top of page

מה מיוחד
בקמבוצ'ה שלנו?

Website-graphics_01_edited.png

כאשר חזרנו לישראל ב-2017, הופתענו לגלות מבחר דל מאוד של משקאות על המדפים. כמעט ולא מצאנו משקאות פונקציונליים שהולכים בד ובד עם המודעות המתפתחת לבחירות התזונתיות שאנו עושים על מנת להיטיב עם הבריאות שלנו בטווח הקצר והטווח הארוך - וקמבוצ'ה היא זו בדיוק. זו הייתה הנקודה ממנה צמח הרעיון העסקי שלנו - למלא את החסר בין המודעות המתפתחת לבין היצע המשקאות הדל בישראל. 

מאז שהתחלנו לייצר קמבוצ'ה (ומלבד החיבה האישית שלנו למשקה הטבעי , הטעים והמוגז הזה)  - תמיד הערכנו את היתרונות הבריאותיים שלה. היתרונות הבולטים של קמבוצ'ה נובעים מהכמות אדירה של הרכיבים הפרוביוטיים הפעילים שהיא מכילה. רק קמבוצ'ה חיה (RAW) משמרת את התכונה הייחודית הזו של המשקה, וזה העקרון שהנחה אותנו בתכנון המוצר שלנו. כל הבחירות שלנו בייצור הקמבוצ'ה נעשו על מנת לשמר את ערכי הפרוביוטיקה הטבעית, כמו הבחירה של בקבוקי זכוכית לעומת פלסטיק, תהליך ההכנה הקפדני והצורך לוודא שהמוצר יהיה טרי גם בתנאי מדף. 

בנוסף הצלחנו לייצר טעמים מפתיעים וטעימים להפליא על ידי שימוש בצמחים ותבלינים טבעיים לחלוטין.  

KOMBUCHA-19.jpg
KOMBUCHA-23.jpg

למי זה מתאים
וכמה מתי מומלץ לשתות?

Website-graphics_01_edited.png

בנוסף ליתרונותיה הבריאותיים, הקמבוצ'ה היא משקה טעים ומהנה לשתייה. מבחינה קולינארית היא מתאימה כתחלופה למשקאות סודה ממותקים או למשקאות אלכוהולים תוססים. בכך היא מספקת מענה למשפחה המודעת.

מבחינת הכמות ישנן שתי אסכולות:
ראשונה, שתיית חצי בקבוק בבוקר על בטן ריקה - מאפשרת לגוף לספוג את המירב מהפרוביוטיקה ולייצר תהליך עיכול מיטבי לאורך היום. 

השנייה, במהלך האכילה ובייחוד יחד עם ארוחה כבדה -  שילוב הפרוביוטיקה בארוחה מונע את תחושת הכבדות בסיומה ומאפשר המשך התנהלות נינוחה וקלילה לאורך היום.

לגבי עודף שתייה - אין סיבה לדאגה.
הגוף שלך ידע לסמן לך לעצור הרבה לפניי.
 

לבעלי רגישות למאכלים חומציים או סכרתיים, מומלץ להיוועץ עם רופא לפני צריכת קמבוצ'ה.

איך מכינים קמבוצ'ה?

Website-graphics_01_edited.png

בשביל להכין קמבוצ'ה טובה צריך להתחיל עם קמבוצ'ה טובה.

 

המשפט המעגלי הזה מייצג בצורה הכי טובה את התהליך של הקמבוצ'ה. הבסיס של הקמבוצ'ה נקראת S.C.O.B.Y (קהילה סימביוטית של שמרים ובקטריות) תרבית הקמבוצ'ה שייחודית לכל מגדל.

 לתרבית הקמבוצ'ה מוסיפים תה, סוכר ומים. ומשם נותנים לקסם לעשות את שלו... וכעבור כ 10-14 יום אנחנו מקבלים את קמבוצ'ה מוכנה לשתייה.

משם אנחנו מוסיפים טעמים שונים, כמו מיצים טבעיים שאנחנו סוחטים או צמחי תבלין שעוברים השרייה, וביחד הם נכנסים לבקבוק.

בתוך הבקבוק, הקמבוצ'ה החיה שלנו עוברת תהליך של התססה שנייה, שם היא מקבלת עוד 2-3 ימים בחימום יחד עם הטעמים שהוספנו. זהו זמן לקמבוצ'ה ולטעמים להתמזג יחד, לקמבוצ'ה "לאכול" עוד מהסוכרים שנוספו לה מהטעמים ולייצר את הקצף והגזים הטבעיים.

ככה מכינים קמבוצ'ה בצורה מסורתית וכך אנחנו מכינים אצלנו

Kombucha Drink
KOMBUCHA-35.jpg

מעי בריא גוף בריא

Website-graphics_01_edited.png

מערכת העיכול מאוכלסת מטריליוני חיידקים ולכן היא נחשבת לסופר אורגניזם וקיבלה את השם מיקרוביום. הרכב המיקרוביום הייחודי לכל אדם מהווה מעין “גנום שני” המשפיע באופן ישיר על התפקוד היומי ברמה הרגשית, המנטלית והפיזית. בנוסף, נמצא שתפקוד לקוי של המיקרוביום משפיע על מיני מחלות נפוצות. בעבר היה נהוג להילחם בחיידקים עם אנטיביוטיקה, היום ברפואה ישנה חשיבות בהשבחה של חיידקים טובים.

 

הפרוביוטיקה בקמבוצ'ה “חיה” היא כמו שפרוביוטיקה אמורה להיות. לאחר שתייתה היא יוצרת סימביוזה עם חיידקי המעיים הטבעיים בגוף ומשנה את הרכב המיקרוביום. הקמבוצ'ה מסייעת לנו בתהליך העיכול ע"י פירוק טוב ויעיל של המזון ובנוסף תורמת בניקוי הרעלים המיותרים שנתקעים לנו במערכת.

 

מכיוון שהעיכול הוא הפעולה הכבדה ביותר שלנו, עיכול טוב ויעיל מסייע במניעת עייפות ומשחרר לנו עודפי אנרגיה המזרימים חיות לשאר חלקי הגוף.

 

קמבוצ'ה מסייעת בפירוקם של סוכרים וגלוטנים חופשיים ומייצרת סביבה בריאה ונעימה המונעת הופעה והתרבות של פטריות אחרות. 

bottom of page